Poniedziałek, 20 listopada 2017 | data aktualizacji serwisu: 10.11.2017 | serwis wyświetlono 2180696 razy |

BIP

Wersje Archiwalne Artykułu: JAK KORZYSTAĆ ZE STRONY

Strona internetowa jest ogólnodostępnym portalem internetowym, o którym mowa w art. 9 ust. 1, ust. 3 oraz ust. 4 pkt. 1-2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 


 

Strona główna serwisu składa się z: 

 

Paska informacyjnego - umieszczonego w górnym prawym rogu strony. Pasek zawiera informację o bierzącej dacie, dacie ostatniej aktualizacji na stronie, łączną ilość wyświetleń wszystkich artykułów strony.

Górnego banera - zawierającego godło, nazwę jednostki będącej właścicielem strony internetowej, elementu graficznego oraz loga BIP kierującego do wydzielonej części strony zawierającej Informacje Podmiotowe (BIP - Biuletyn Informacji Publicznych)

Poziomego menu górnego - umieszczonego pod górnym banerem,  zawierającego odnośnik do tekstowej wersji strony, mówiącej strony www, funkcji zmiany wielkości czcionki AAA, wyszukiwarki.

Pionowego menu bocznego - umieszczonego w lewej części strony www. Menu boczne może składać się z sekcji posiadających podstrony oraz bezpośrednich artykułów. Sekcje oznakowane są strzałką umieszczoną po prawej stronie tytułu służącą do rozwinięcia listy podstron. Ponowne kliknięcie na strzałkę powoduje zwinięcie listy.

Paska adresowego - znajdującego się pod poziomym meny górnym zawierającego dane adresowe właściciela strony. 

Paska adresowegoznajdującego się pod poziomym meny górnym zawierającego dane adresowe właściciela strony. 

Nawigatora - znajdującego się pod paskiem adresowym. Nawigator pokazuje w jakim miejscu struktury strony obecnie się znajdujemy. Kliknięcie w dowolną pozycje w nawigatorze spowoduje przenisienie do danej części strony.

Treści strony - znajdującej się pod nawigatorem. 

Poziomego menu dolnego - znajdującego się pod treścią strony zawierającego odnośniki do następujących działów strony: redakcja, rejestr zmian, kanały RSS, kanały XML, walidacja strony.

Stopki strony - znajdującej się pod poziomym menu dolnym zawierającej odnośniki do wokandy (jeżeli jednostka posiada system publikacji wokandy tzw. eWokande) mapy strony, polityki prywatności, kontakt z administratorem. 

Na samym dole strony umieszczone zostały informacje o prawach autorskich, odnośnik dostrony wykonawcy strony oraz odnośnik do serwisu na którym utrzymywana jest strona internetowa.  

 

Wyjaśnienie pojęć

 

Wersja tekstowa - w celu ułatwienia dostępu do treści strony osobą z wadami wzroku na odzielnej podstronie publikowana jest treść pozbawiona grafik.

Mówiąca strona www -  w celu umożliwienia dostępu do treści strony osobą niewidomym na oddzielnej podstronie publikowane są informacje i wskazówki w jaki sposób można skonfigurować przeglądarkę stron internetowych lub komputer pod mechanizmy czytające treść stron.

Wielkość tekstu - jest to funkcja umożliwiająca zwiększanie lub zmniejszanie czcionki treści strony.

Wyszukiwarka - jest to narzędzie służące do wyszukiwania artykułów zawierającyh wskazane słowo lub frazę. Wyszukiwarka obsługuje odmianę. 

Redakcja - jest to podstrona na której publikowane są informację o osobach redagujących treść strony.

Rejestr zmian -  jest to podstrona na której publikowany jest zbiorowy wykaz wszystkich zmian dokonanych na stronie od momentu jej uruchomienia.

 

 

wokanda | mapa strony | polityka prywatności | kontakt z administratorem serwisu